گروه صنعتی پارسا با هدف بومی سازی و ساخت انواع قطعات یدکی و با تکیه بر مبانی علمی ، مهندسی و تجربه عملی در سال 1373 پا به عرصه تولید قطعات و خدمات صنعتی گذاشت و پس از چند سال سابقه علمی و عملی ، در زمینه تولید و تعمیر قطعات مربوط به ماشین آلات و تجهیزات تولید صنعتی فعالیتهای گسترده و خوبی را ارائه داده است. هم اکنون با گسترش تولیدات بصورت صنعتی و سطح بالای تکنولوژی ماشین آلات خطوط تولید ، تجهیزات و قطعات مربوطه نیز از نظر مهندسی مواد و مهندسی ساخت از درجه کیفیت بالایی برخوردار میباشند و در بیشتر موارد با امکانات و روشهای سنتی و قدیمی ساخت نمیتوان کیفیت مطلوبی را انتظار داشت.

این مجموعه با تکیه بر تحقیق و پژوهش مستمر ، ارتباط با منابع علمی و دانشگاهی داخلی و خارجی و استفاده از تجربیات موجود در بازار کار توانسته است گام موثری در راستای بومی سازی و ارتقاء کیفیت خدمات خود بردارد.

 گروه صنعتی پارساساز در پی محددیت های موجود برای تهیه قطعات و تجهیزات از خارج کشور سعی بر تامین نیازمندی های ماشین آلات مورد استفاده در صنایع به صورت مهندسی معکوس طراحی، اصلاح و بازسازی قطعات و تجهیزلت داشته است. و انتظار می رود با افزایش مصرف قطعات و تجهیزات ساخت داخل، کیفیت قابل قبولی از نظر مشتریان ارائه گردد.